1. Powitanie.
2. Przypomnienie zasad spotkania:
„Przypominam, że jest to spotkanie Strefy Słowa, na której koncentrujemy się na osobie Pana Jezusa i na Piśmie Świętym, gdzie celem jest uczenia się bycia świadomym uczniem Chrystusa. Jednocześnie nie podejmujemy tematów politycznych oraz zagadnień teologicznie kontrowersyjnych wśród chrześcijan, pamiętając słowa Pana Jezusa „po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” – J 13; 35”.
3. Czas na relacje, co słychać?
4. Czas na podzielenie się, czy ktoś miał przemyślenia odnośnie zeszłotygodniowego fragmentu.
5. Czas na fragment i rozmowę poprzez pytania.
a. Fragment/y – przeczytać.
II Mojż 20; 18-20 – „(18) A gdy wszystek lud zauważył grzmoty i błyskawice, i głos trąby, i górę dymiącą, zląkł się lud i zadrżał, i stanął z daleka, (19) i rzekli do Mojżesza: Mów ty z nami, a będziemy słuchali; a niech nie przemawia do nas Bóg, abyśmy nie pomarli. (20) Wtedy rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, bo Bóg przyszedł, aby was doświadczyć i aby bojaźń przed nim była w was, byście nie grzeszyli”.
b. Pytania do rozmowy:
• Jak myślicie, co to znaczy bać się Boga?
o Respekt przed Bogiem. Świadomość Jego wielkości, majestatu i konsekwencji lekceważenia Boga.
• Dlaczego bojaźń Boża jest nam potrzebna w życiu?
o Żeby nie igrać z grzechem. Bojaźń zapewnia nam ochronę.
• 1 J 4; 18 – przeczytać – „ (18) W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości”.
Jak rozumiecie to, że „w miłości nie ma bojaźni”, skoro wcześniej mówiliśmy, że mamy mieć bojaźń Bożą?
o Pyt. Pomocnicze – czy dziecko, które wychowuje się w zdrowej, kochającej rodzinie boi się swoich rodziców?
o Dziecko, które wychowuje się w takiej rodzinie ma jasno postawione granice i to daje mu poczucie bezpieczeństwa. Wie też, że jeśli przekroczy te granice to poniesie karę i wtedy właśnie pojawia się „zdrowy lęk”, który może go ustrzec przed złamaniem rodzicielskich zasad. Nie planując być nieposłuszny wobec rodziców dziecko nie musi się niczego bać.
o Podobnie my, nie zamierzając być nieposłuszni wobec Boga nie musimy żyć w strachu, a bojaźń ma nas chronić przed grzechem.
6. Czas na modlitwę.
7. Zachęcanie do zapraszania znajomych.