1. Powitanie.
2. Przypomnienie zasad spotkania:
„Przypominam, że jest to spotkanie Strefy Słowa, na której koncentrujemy się na osobie Pana Jezusa i na Piśmie Świętym, gdzie celem jest uczenia się bycia świadomym uczniem Chrystusa. jednocześnie nie podejmujemy tematów politycznych oraz zagadnień teologicznie kontrowersyjnych wśród chrześcijan, pamiętając słowa Pana Jezusa „po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” – J 13; 35”.
3. Czas na relacje, co słychać?
4. Czas na podzielenie się, czy ktoś miał przemyślenia odnośnie zeszłotygodniowego fragmentu.
5. Czas na fragment i rozmowę poprzez pytania.
a. Fragment– przeczytać.
2Tym 3;16 – „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości”.
b. Pytania do rozmowy:
• Jak traktujecie Biblię – jako prawdę pochodzącą od Boga, czy inaczej – wyjaśnij proszę?
o Nie ma złych odpowiedzi, choć mogą być nietrafne, stereotypowe. Nie jest celem, aby na siłę kogoś przekonywać. Każdy potrzebuje czasu, aby samodzielnie dojść do własnych poglądów. Dlatego warto wykazać szacunek, dać wolność i nie wywoływać presji, dzieląc się swoim doświadczeniem.
• Co to znaczy, że Biblia jest natchniona? o Wyjaśnić, że „ Całe/Wszelkie Pismo” to właśnie Biblia lub Pismo Święte.
• W jaki sposób doświadczyliście osobiście, że Biblia jest natchniona? Podajcie przykłady?
o Tutaj dobrze skoncentrować się na osobistych przykładach, aby pomóc osobom mającym wątpliwości w przełamaniu sceptycyzmu, w zachęceniu do samodzielnego czytania.
• Spójrzmy na fragment. Jakie korzyści dla naszego życia mogą wypływać z czytania i stosowania Słowa Bożego?
o Warto zwrócić uwagę, że korzyść jest zawsze, gdy ktoś czyta i stosuje. Ale im bardziej traktujemy Biblię, jako pochodzącą z natchnienia Bożego, tym bardziej możemy doświadczać niesamowitości Pisma i ponadnaturalności jego wymiaru.
6. Czas na modlitwę.
7. Zachęcanie do zapraszania znajomych.